Ko se moramo v življenju seliti, šele vidimo, koliko stvari se je nabralo in kako težka ter naporna je selitev. Sama priznam, da sem se selila dvakrat in si tega ne želim več. To je tako naporno in vzame toliko časa. Prvič sem se selila s fantom, selitev je bila lažja, ker nisva imela pohištva, drugič pa sva imela že otroka in pohištvo, zato je bila selitev res naporna. Takrat nama je <span id="keyword-4" class="highlight-keyword has-url">ovijalna folija prišla še kako prav. Takrat sem si tudi rekla, da si selitve ne želim več.
Selitev je trajala cel teden, ker sva imela toliko stvari. Najprej sva zbirala škatle, da sva lahko manjše predmete zlagala vanje. Potem nama je že prišla prav ovijalna folija, saj sva škatle na ta način zaščitila in zaprla. Nato pa sva morala preseliti še večje stvari, kot so omare, predali, mize in stoli. Najprej sva hotela vse narediti na hitro, a sva že pri prvem natovarjanju in vožnji hitro videla, da bo treba stvari bolje zaščititi. Tako nama je tudi pri pohištvu še kako prav prišla ovijalna folija. Tako sva zaščitila pohištvo pred praskami, udarci, vlago in umazanijo.
Lahko rečem, da ker je ovijalna folija elastična in trpežna ter se tesno oprime pohištva, je bilo pakiranje lažje. Tako ustvari zaščitni sloj, ki preprečuje praske, odrgnine in nabiranje prahu. Poleg tega je ovijalna folija zelo praktična, saj drži vrata in predale omar zaprte. Tako nisva poškodovala prav nič pohištva. Selitev je bila zelo naporna, vendar sva zmogla. Spominjam se tiste zadnje vožnje, ko smo se v kombi usedli vsi trije in šli na pot. Bilo je polno občutkov; razmišljala sem o tem, kako se počuti sin, ali sva vse varno zložila, hkrati pa sem vedela, da gremo v nov dom. Ja, ovijalna folija pa nama je selitev zagotovo olajšala.