Steklenica za vodo je zelo praktična, saj jo lahko večkrat uporabimo, in nam ni potrebno stalno kupovati novih plastenk vode. Zato je zelo dobro, če se navadimo jo jemati stalno s seboj. Velikokrat se dobro obnese tudi, če želimo malce bolj nadzorovati pitje vode, saj lahko z pitje iz steklenice malo lažje kontroliramo.
Danes so te flaške za vodo iz raznoraznih materialov. Niso samo iz plastike ali iz reciklirane plastike, ampak jih dobiš tudi v steklu ali pa tudi v nerjavečem jeklu. Meni najljubša je kar steklenica, saj se mi zdi da je bolj enostavna za čiščenje in ne vpliva toliko na okus vode in nima škodljivih kemikalij v primerjavi z plastičnimi, ki pa so vsekakor cenovno bolj dostopne. Čeprav se danes vedno bolj pojavljajo te jeklene steklenice, saj so lahke za nosit, in pa nekatere imajo tudi opcijo termo. Pri takšnemu materialu je edino moteče, da se kakšne odrgnine, praske, kar hitro poznajo, in naenkrat niso več tako estetke kot so bile prvi dan, ko smo jo tako skrbno izbrali v trgovini na policah. Je pa res slabost pri steklenih flaškah ta, da so težje za nosit naokoli. Problem da se lahko hitro razbije, niti ni potrebno toliko izpostavljati, saj so danes ene že zelo dobro zaščitene z svojimi prilagojenimi etuiji, ki so narejen prav za določene flaške. Jaz svojo nosim res povsod, kamorkoli grem, je pa res, da sem se tega najbolj navadila še v šolskih letih, ker je bilo zelo dobro čim več nepomembnih stvari spraviti na šolsko klop, ki ni samo zvezek in pisalo.
Med vsemi takšnimi flaškami, pa lahko med policami najdemo tudi pametno flaško, ki nam zasveti, in nas s tem opomni, da že dolgo nismo naredili požirka vode, ali pa lahko tudi spremljamo njeno uporabo kar preko mobilne aplikacije.